Antistatik kumaş fiyatları

Antistatik kumaş fiyatları son derece uygun fiyata firmamız tarafından üretilmektedir.

Gerçek şu ki;Yanmayan kumaş yoktur , ancak  bazı kumaşlar diğer kumaşlara  göre ateşe daha dayanıklıdır.Bunlara  “Güç tutuşur kumaşlar” ya da  “geç tutuşur” ve  aynı zamanda “alev almaz kumaşlar” diye kategorize edilmektedirler.  Bu kumaşların amacı yangın durumunda ateşin harlayarak yayılmasını önlemek ya da geciktirmektir. Bu tarz kumaşların üretildiği   elyaftan  çok zor   tutuşma özelliği olduğundan direnç özellikleri vardır. Yıkanma  durumlarında yıpranması çok daha azdır. Antistatik kumaşlardan yapılan elbiseler  hava iklimsel şartlarına göre  terleme ve kötü koku oluşumu yapmaz. Üretimini yaptığımız  kumaşlarımız Anti-Statik (ESD) ,Pamuk , Modakrilikten oluşmaktadır.. Kumaşlarımız EN11612 (Güç Tutuşurluk Sertifikası) ve EN1149 (Anti-Statiklik Sertifikası) sahibidir.

 

EPS Silo Kumaşı-Antistarik/ESD Eps Silo Bezi

EPS (Expanded Poly Styren) ve (Genleştirilmiş Polistiren Sert Köpük)  küçük  olan katı plastik parçaların şişmesiyle oluşan çok hafif bir üründür ve köpük haldeki kapalı gözenekli tipik olarak beyaz renkli bir termoplastik malzemedir. Malzeme, küçük tanecikler halinde hammadde olarak temin edildikten sonra ön şişirme işleminden geçer. Ön şişirme işleminden sonra tanecikler dinlendirme için büyük anti-statik silolara aktarılır. Daha sonra özel anti-statik silolorda dinlendirilen genleştirilmiş taneciklerin kalıp içerisinde su buharı yardımı ile birbirleriyle kaynaşması ve malzemenin özelliklerini kazanması sağlanır. Bu arada dinlenirken boncuklar hava emerken , nem ve şişiricilik  özellikleri azalır. Bu aynı zamanda  Üretim döngüsünü sürdürülebilir kılmak için özel oluşturulan  Anti-Statik siloları büyük ve kaliteli kullanmak ve çok sayıda anti-statik silo kullanmak çok büyük  avantaj sağlamaktadır.

Bununla birlikte alev almaz, alev almayan  kumaşlar  olarak da bilinen çok güç tutuşur kumaşlar muhtevası  itibariyle yanmaya ve tutuşmaya ve hatta  alev almaya karşı dayanıklıdır. Güç tutuşur kumaş olan  elyaftan mamul iplikler ve alevalmaz apre yoluyla olmak üzere iki şekilde yapılmaktadır.

Ürünlerimizin yüzey direncini gösterir tablo ( 106-109 ohm) arasındadır.

Anti-Statik Silo Kumaşlarımız ve özellikleri ;
– Grid : 9 mm.
– Kumaş Gramaj : 280 gr/m2 -300 gr/m2 ve 400 gr/m2

– Kumaş En : 170 cm ve 320 cm

–Zemin İpliği Yüksek Mukavemetli Özel Polyester İtalyan İpliğinden üretilmiştir.

–Karbon İpliği Beltron Karbon İpliği olarak hazırlanmıştır.
— Firmamızın ürettiği tüm Ürünlerimiz Yüksek Mukavemetli Tipe Uygun olarak yapılmıştır.
–Müşterilerin  İstenen ölçüye  ve modellerde silo kumaşı ve Silo üretimi yapılır.
– Talep halinde müşteri istekleri doğrultusunda silo dikimi yapılır.