Evolon Non Woven Kumaş

Evolon Non woven Kumaş

 

 

Alman Freudenberg firmasının ürünü olan Evolon ürünlerini farklı gramaj ve renklerde servis vermekteyiz.Ayrıca antistatik Evolon servisimiz de vardır.Antistatik Evolon ürünlerimiz yüzey elektriksel gerilimi 10 üzeri 6-10 üzeri 7 ohm seviyelerinde çıkmaktadır.Özellikle antistatik seperatör üretiminde tercih edilmektedir.Ayrıca Evolon ürünlerinimizden istenen ebatlarda kesim yapılarak temizlik bezi olarakta servis vermekteyiz.Evolon ürünlerimize dijital baskı yapılarak istenen desen,marka, parça ismi,hat isimleri gibi tanımlayıcı veya görsel yüzeyler oluşturulabilmektedir.

Evolon ürününün üreticisi Freudenberg firmasının ürünle ilgili detay bilgileri aşağıdaki gibidir.

 

Freudenber tarafından yapılan Evolon® Yeni Nesil, anti-mite yatak takımları için prestijli Avrupa kalite mühürüne layık görülmüştür. Piyasaya yeni girmiş olan yenilikçi kumaş, filtrasyon performansı ve uyku konforu açısından sıkı test kriterlerini özel olarak karşılamaktadır. Bağımsız Avrupa Allerji Araştırmaları Merkezi (ECARF) mührü, alerjik hastaların ürün ve hizmet kalitesini katı standartlara uygun olarak onaylayarak uygun ürün ve hizmetleri seçmelerine yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Evolon® Yeni Nesil, orijinal Evolon®’da kullanılanların yarı kalınlığında ve yoğunluğunun iki katı olan süper mikrofilamentlerden yapılmıştır. Bu, filtrasyon performansını önemli ölçüde arttırır.

Ayrıca, mükemmel bir nefes alma dengesi, su buharı geçirgenliği ve ısı yalıtımı sayesinde Evolon® Yeni Nesil, benzersiz konfor için en iyi termo-fizyolojik özellikleri bir araya getirmektedir.

Evolon® Yeni Nesil’in özellikleri ve koruması 95 ° C’de tekrarlanan yıkamalardan sonra bile sabit performans sağlar.

Orijinal Evolon®, alerji hastalarına yardımcı olan anti-mite muhafazaları için halihazırda mükemmel bir çözüm olmasına rağmen, Evolon® New Generation artık tüylü yastık ve yorgan yapmak, daha ince alerjenleri ve toz parçacıklarını filtrelemek için özel bir çözüm sunmaktadır. Premium görünümü ve lüks hissi ile Evolon® New Generation, aynı zamanda anti-alerji en kaliteli yatak çarşafları için yeni bir ürün yaratıyor.

Evolon® Yeni Nesil’e ayrıca zararlı maddeler içermediği ve bebek cildiyle temas için uygun olduğunu onaylayan Oeko-Tex markası (standart 100, ürün sınıfı 1, ek 6) verilmiştir.

2008’de on yıl önce, Evolon®’un orijinal versiyonu, dünya çapında anti-mite muhafazaları için ECARF-akredite edilmiş ilk kumaş olmuştur.