Micron Teknik Dry-Touch Kumaşları

MİCRON TEKNİK DRY TOUCH® TEKNOLOJİSİ KUMAŞLARI

DRY TOUCH® Korteks’in sertifikalı performans kumaş markasıdır. DRY TOUCH® kumaş özelliğini ipliğinden almakla beraber, iplik markası olmayıp, kumaş markası olarak bilinmelidir. Bu tür kumaşı sadece Zorlu Holding’in yetki vereceği sınırlı sayıdaki lisanslı üreticiler tarafından üretilebilir.  Micron Teknik olarak lisanslı üretim yapmaktadır.

Mikron Teknik tarafından üretimi yapılan Dry Touch Kumaşların özellikleri üretimin her aşamasında Korteks A.Ş. tarafından kontrol edilir ve kalitenin sürekliliği sağlanır. Micron Teknik tarafından Üretilen kumaşlar sertifikalıdır, böylelikle sonradan gelebilecek siparişlerde de aynı kumaşın aynı yapıda üretilebilmesi sağlanır. Ürünler özel ve taklit edilemez etiketler ile yapıldığından markanın taklit edilmesinin önüne geçilir. Bu tür kumaş; ipliğin üretiminden nihai ürünün mağazadaki rafta yerini almasına kadar her aşamada takip edilir ve son kullanıcının memnuniyeti garanti altına alınır.

Bu iplik Korteks İplik fabrikasında özel teknikler kullanılarak üretilen ileri teknoloji ürünü fonksiyonel kanal kesitli flamanlardan oluşmaktadır. Bu ileri teknoloji ve fonksiyonellik bir araya gelerek; üstün performanslı aynı zamanda doğal görünümlü, yumuşak tutumlu ve daha örtücü olan kumaşı yaratmıştır.

Gelişmiş Nem Yönetimi :

Kanallı lifleri ile nem ve hava transferini kolaylaştıran DRY TOUCH® havanın dışarıdan içeriye, nemin ise içeriden dışarıya kolayca atılmasını sağlar. Yapılan testlerde bu tür kumaşlarının pamuğa göre nemi daha hızlı emdiği, suya dikey daldırarak yapılan ölçümlerde DRY TOUCH® kumaşlarının pamuğa göre daha fazla su emdiği gözlemlenmiştir. 

MİCRON TEKNİK DRY TOUCH® performans kumaşları:  

Micron Teknik Spor Giyim, İç Giyim, Denim Giyim, İş Elbisesi, Hazır Giyim alanları başta olmak birçok alanda  dry-touch kumaşlar üretmektedir..

 

MİCRON TEKNİK DRY TOUCH® COTTONLIKE

Dokusu pamuk gibi, özellikleri pamuktan da iyi…

Korteks tarafından geliştirilen bir yöntemle; %100 polyester ileri teknoloji ürünü POY’un tekstürize edilmesi sonucu elde edilen Cottonlike iplikler, doğal elyafa benzeyen yüksek filamanlı ipliklerdir.

Doğal elyaf görüntüsüne sahip olan Cottonlike özellikte üretilen DRY TOUCH® kumaşlar pamukla kıyaslandığında daha az buruşur, daha az çeker ve çok daha mukavemetlidir. Ancak dokunulduğunda yumuşak ve pamuklu bir his verir.

Giyim sektöründe sıkça tercih edilen DRY TOUCH® COTTONLIKE spor ve gündelik giyimde, iş kıyafetlerinde ve iç giyimde üstün performans özellikleri sağlamaktadır.

 

MİCRON TEKNİK TEKSTİL -BURSA
Daha Fazla Bilgi için  >         0 224 249 50 51