Antistatik Kumaş-Esd Kumaş

Antistatik Kumaş-Esd Kumaş

Antistatik kumaş özel iş kıyafetlerinde kullanıldığı gibi statik elektrik sorun oluşturan tüm endüstride kullanılmaktadır.Kıvılcım oluşturmaması, elektrik arkı oluşturmaması,kumaş yüzeyinde statik elektrik yükü oluşmaması için kumaş içeriğinde bulunan bikomponent karbon elyafı sayesinde kumaş antistatik özellik göstermektedir. Antistatik kumaşlardan beklenen yüzey direnci 106-109 ohm aralığındadır. Iso En 1149 antistatik kumaşlarda kullanılan dünya standardıdır. Antistatik kumaşlar kullanım alanına göre çok farklı özellikte üretilmektedir. Alev almaz, antibakteriyel, nefes alabilen, hava geçirmeyen, yüksek mukavemetli, partikül dökmeyen, antimikrobiyal, su itici, yağ itici, kir itici, kimyasallara karşı dirençli , membran kaplamalı gibi çok çeşitli kumaşlar üretilmektedir.
Antistatik antibakteriyel kumaşlar medikal ,ilaç sektöründe olduğu gibi gıda sektöründe de kullanılmaktadır. Antibakteriyel kumaş özelliğini kumaş içeriğine dokuma ve örme işlemleri sırasında eklenen saf gümüş iplikler sayesinde sağlanarak kumaş ömrü kadar antistatik antibakteriyel kumaş özelliğini sürdürmektedir.Ayrıca kumaşlara boyahanemizde bitim işlemi olarakta apre işlemi ile antibakteriyellik özellik sağlaya bilmekteyiz.
Antistatik kumaş elektrostatik toz boya yapan boyahanelerde ,boya üreticilerinde ve özellikle elektrik-elektronik üretimi ve montajı yapan firmalarda, cep telefonu servislerinde, güneş paneli üreticilerinde ,hassas araştırma laboratuvarları, temiz oda şartşarında üretim ve test yapan firmalarda iş kıyafeti yapımında kullanılmakdır.

 

 

 

 

Antistatik kumaşlara güç tutuşurluk ve yüksek mukavemet kazandırıldığında savunma sanayinde, petro kimya tesislerinde, akaryakıt ve gaz aktarım personelinin kullanımı için ihtiyaç duyulmaktadır.Personel kıyafeti dışında teknik malzeme olarakta kılıf, seperatör, temizlik bezi,yer döşemesi, sandalye kumaşı, silo kumaşı gibi özel yapısı sayesinde ihtiyaç duyulan gereksinimi sağlamaktadır.
Ayrıca cleanroom ve tozsuz oda uygulamaları için geliştirilmiş özel kumaşlarımız vardır.Hav ve partikül bırakmayan kumaşlarımızdan antistatik kumaşlarımızdan ürettiğimiz esd önlük (antistatik önlük ),esd tshirt (antistatik tshirt ), esd tulum (antistatik tulum), Esd galoş (antistatik galoş ), esd çizme (antistatik çizme ) esd başlık (antistatik başlık ) gibi ürünlerimiz dışarıya partikül salınımını minimum düzeye düşürür. Temiz oda (cleanroom) uygulamalrı için farklı nefes alma ve partikül salınımı olan kumaşlarımız mevcuttur.Cleanroom kumaşlarımız % 98 Polyester % 2 antistatik karbon elyafı içerir.

Elektrostatik deşarj yöneten antistatik kumaşlarımız farklı hava geçirgenliği sayesinde kullanıcının konforunu ve vücudunun terlemesinin önüne geçmektedir.Temizlenmesi kolay ve ağır yıkama şartlarında dahi özelliğini yitirmemektedir.Kumaş ömrü boyunca antistatik özelliğini karbon elyafı sayesinde korumaktadır.Antistatik kumaşlarımız akredite sertifikalandırma merkezli tarafından sertifikalandırılmıştır.